Založ si blog

Strach z úspechu

Strach z úspechu

 

Čo to znamená mať strach z úspechu? Vždy ma zaujímalo, prečo si ľudia kupujú knihy o úspechu, motivácii a aj napriek toľkým investíciám do vzdelania, sa im nikdy nepodarí uspieť a dostať sa medzi 5% úspešnej populácie.

Ale predsa vedome chceme všetci uspieť! Lenže kameň úrazu sa nachádza práve v našom podvedomí.

Podobne ako ostatní , aj ja som prečítal nespočetne veľa kníh o úspechu. V každej jednej som hľadal tajný vzorec ako ho dosiahnuť, čo robiť aby som sa aj ja stal úspešným.

Veľa kníh hovorí o písaní si pozitívnych afirmácií. Čo to je ? To sú vety ako: „Som bohatý.“    „Som zdravý.“   Som krásny a každý sa za mnou obzrie, keď idem po ulici.“

Ale iste to poznáte , že aj napriek každodennej rutine hovorenia si afirmácií, písania si ich na chladničku, do mobilu, notebooku im to moc nepomôže. Ale prečo?

Veľmi podobne som fungoval aj ja. A bol som presvedčený o tom, že to je to, čo treba robiť, aby som uspel. Keď to robia úspešní ľudia, tak niečo na tom bude.
Prednedávnom som začal čítať knihu od Noah St. Johns „The Secret Code of Success“ a vtedy som si uvedomil, prečo to nefunguje.

Čo sú Afirmácie pozitívneho myslenia?

Sú to tvrdenia v prítomnom čase nabité emóciami. Napr.:
Som veľmi šťastný a veľmi vďačný, že mám toľko peňazí.
Som šťastný v mojom osobnom vzťahu.
Cítim sa fantasticky, dejú sa mi len tie najlepšie veci.
– asi už chápete čo sú tie afirmácie 
– znejú vynikajúco, že ? Nič nimi nemôžeme pokaziť, že?
– po prečítaní knihy od Noah St. Johnsa som presvedčený o tom, že existuje aj iná cesta, ktorá je oveľa silnejšia a efektívnejšia

Existuje efektívnejšia cesta

Čo vlastne vieme? Vieme, že máme nekonečný potenciál , a vieme aj to, že nikto nie je blízko dosiahnuť strop ľudského potenciálu. Máme v sebe fantastický počítač, elektronickú továreň, nazvanú MOZOG. Mozog, ktorým dokážeme dosiahnuť všetko, čo si zažiadame. A ja Vám ručím za to, že ho nevyužívame na 100%.

Určite si uvedomujete, že ľudský mozog funguje spôsobom pýtania sa a odpovedania otázok. Stále sa pýtame otázky podvedome. My sa pýtame otázky a mozog na ne odpovedá.

 

Noah St. Johns preto navrhuje namiesto písania afirmácií, si písať správne otázky. Hovorí o zákone príťažlivosti a ako získame to na čo sa zameriame. Príliš často sa koncentrujeme na nesprávne veci a pýtame sa podvedome:

Prečo som chudobný?
Prečo aj keď pracujem od rána do večera som stále chudobný?
Čo mám robiť aby som uspel?
Prečo práve ja nemám toľko šťastia ako ostatní?

A ak s budeme pýtať tieto negatívne otázky , dostaneme negatívne odpovede, ktoré sa zhmotnia v negatívne skutky. Noah navrhuje, aby sme sa pýtali posilňujúce otázky, ktoré dovolia nášmu podvedomiu hľadať správne riešenia.

Je to zatiaľ najlepšia rada, ktorú som čítal v knihách o úspechu.

prevziať

 

Ako to funguje?

Vaše afirmácie pozitívneho myslenia pretransformujete na otázky:
Prečo som bohatý?
Prečo som taký šťastný?
Prečo dokážem ľudí motivovať a viesť?
Prečo mám práve ja to, aby som bol úspešný?

 

Všimli ste si ako váš mozog začal automaticky odpovedať na tieto otázky a začali ste sa priamo koncentrovať napr. na úspech? Ak si napíšete tieto afirmácie tak sa budete cítiť len lepšie.
Aké afirmácie použiť v podnikaní z domu?
„Prečo je to také ľahké, prilákať si druhých na moje podnikanie z domu?“
„Prečo som taký úspešný v podnikaní?“
„Prečo je to pre mňa také ľahké zarobiť si ľahko peniaze podnikaním?“

Rada na záver

Snapshot_20120901_2

Zoberie vám to tak 3-6min denne napísať si tieto posilňujúce otázky, čo je pravdaže veľmi jednoduché. Vyskúšajte si to na 60 dní. Určite sa nezraníte ani neutrpíte žiadne sklamanie. Budete ohromený ako rýchlo a ľahko vám váš mozog prinesie nové nápady a priblíži vás k vašim cieľom v živote.
plus: odporúčam vám stiahnuť si túto knihu J( Noah St. Johns – „The Secret Code of Success“)

Ak nie ste blázon tak vaše ciele nie sú dostatočne veľké

30.10.2013

Zmeň svoj život pokiaľ je čas Radi by ste zmenili svoj život? Nerobíte to, čo vás skutočne baví a myslíte si, že vy nemôžete uspieť? Ste súčasťou priemeru a robíte to isté? Prečo viac »

Home bussiness

27.10.2013

Chcete si vytvoriť podnikanie z domu? Prednedávnom som sa začal venovať tejto pohodlnej forme podnikania. Odkedy som o nej prvý raz počul z videa Roberta Kiosakyho, začal som podnikať kroky, ktoré viac »

Kim Jong-čchol

Z Pchjongjangu do Pjongčangu: KĽDR vysiela na ukončenie ZOH generála

22.02.2018 16:58

Prítomnosť predstaviteľov KĽDR na pjongčanských olympijských hrách sa všeobecne považuje za dôkaz mierneho oteplenia vzájomných vzťahov medzi oboma Kóreami.

nehoda, dopravna nehoda

Pri Spišskom Bystrom narazilo auto do detí, 12 je zranených

22.02.2018 16:17, aktualizované: 16:49

Na mieste zasahuje aj Vrtuľníková záchranná a zdravotná služba. Dve deti sú zranené ťažko, štyri stredne ťažko a zvyšok má ľahšie zranenia.

Lotyšsko, euro

Riga podozrieva Moskvu, že zámerne vyvolala v Lotyšsku bankovú krízu

22.02.2018 16:16

Riga podozrieva Moskvu, že sa pred nadchádzajúcimi voľbami snaží poškodiť reputáciu krajiny.

Trump, Poľsko

Ľudské práva vo svete sú na ústupe, Amnesty kritizovala Putina, Trumpa i Madura

22.02.2018 16:06

V spojitosti so Slovenskom Amnesty International pripomína žalobu Slovenska proti povinným migračným kvótam, aj diskrimináciu Rómok a Rómov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 2619x
Priemerná čítanosť článkov: 873x

Autor blogu

Kategórie

Archív